Správa dokumentů a obsahu

Vytvářejte a spravujte kvalitnější dokumentace k výrobkům a technické publikace včas a s nižšími náklady.

V průběhu životního cyklu výrobku vaše týmy vytvářejí specifikace, zprávy o analýzách, 2D/3D ilustrace, tabulky, výsledky testů a technické publikace. Všechny dokumenty musí být přesné a musí být dokončeny včas. Výrobky a trhy se na celém světě stále víc diverzifikují, a proto je stále obtížnější neustále aktualizovat dokumenty podle vývoje výrobků a tržních změn, zvláště když jste pod tlakem stále kratších termínů. Správa dokumentů a obsahu má pro váš úspěch zásadní význam.

Řešení aplikace Teamcenter pro správu dokumentů a obsahu pracují s dokumenty a technickými publikacemi ve stejném systému řízení životního cyklu výrobku (PLM), který používají všechny ostatní informace o výrobku. Autoři mají v průběhu vývoje přímý přístup k informacím o výrobku a mohou pracovat na stejných úkolech. Návrhy výrobků a dokumentace k nim můžete mít stále sladěné se změnami ve výrobcích, čímž se sníží náklady a doba na tvorbu dokumentace a zvýší se kvalita a schopnost dodávek.

 

Vyspělé technické publikace pro vyspělé výrobky

Technical Publications

Pro vývoj inovativnějších a rozmanitějších výrobků potřebujete vyspělejší software pro technické publikace. Řešení aplikace Teamcenter pro správu dokumentů a obsahu nabízí strukturované nástroje pro tvorbu a publikování dokumentů a souborů XML. S aplikací Teamcenter můžete řídit celý proces technického publikování od tvorby přes recenze a překlady až k dodávkám. Obsah můžete efektivně a opakovaně používat a zjednodušit tak tvorbu dokumentů a můžete používat normy jako S1000D a DITA. Díky integraci systému Cortona3D RapidAuthor lze místo textu v dokumentacích použít interaktivní 3D grafiku. Můžete zajistit přesnost obsahu a vytvářet efektivní a interaktivní technické dokumentace s textovým i grafickým obsahem.

Další informace:

Zvýšení produktivity při práci s dokumenty

Document and Content Management - Take Control of Documents

Pomocí aplikace Teamcenter pro správu dokumentů a obsahu můžete zredukovat potřebné úsilí na tvorbu dokumentů. Dokumenty, které se budou spravovat v aplikaci Teamcenter, vytvoříte v libovolné aplikaci PLM. Pomocí šablon můžete vytvářet dokumenty s pevným obsahem, vkládat obsah propojením dokumentů se strukturami výrobků a podepisovat a vydávat dokumenty hned po schválení. Dokumenty mohou obsahovat přímé odkazy na data výrobků, aby bylo možné dostat upozornění na změny ve výrobku. V aplikaci Teamcenter lze ukládat dokumenty související se specifickými konfiguracemi a revizemi výrobků, aby bylo možné je v budoucnosti znovu použít při dalším vývoji.

Tvorba a úprava dokumentů pomocí aplikací Microsoft Office

Create and Edit Documents using Microsoft Office

Většina lidí ke své práci používá aplikace Microsoft Office®. Teamcenter nabízí integraci aplikací MS Office v celém portfoliu PLM, což znamená, že většinu dokumentů výrobků můžete pomocí aplikací MS Office vytvářet a upravovat. Je možné vyhledávat data výrobků, vytvářet, upravovat, rezervovat, uvolňovat a odesílat dokumenty a zapojit se do pracovních postupů přímo ze svých oblíbených aplikací. Pomocí aplikace MS Excel® můžete upravovat rozpisky (BOM), v aplikaci MS Word lze vytvářet dokumenty týkající se požadavků a v aplikaci MS Outlook® zase potvrzovat kontroly a recenze. Protože každý ví, jak se aplikace MS Office používají, nepotřebuje většina uživatelů při zavedení PLM žádné další školení.